Pro všechny ve věku 17 – 30 let, kteří chtějí zažít něco jiného – vyjet a žít nějakou dobu v jiné zemi Evropy, zkusit si pracovat a aktivně se podílet na chodu nějaké z hostujících organizací, naučit se novému jazyku, najít si nové přátele a mnoho jiného…. Staňte se dobrovolníky, je to báječná příležitost!!

Dobrovolníci získávají díky grantům finance na cestu, jídlo, mají zajištěné ubytování a jazykový kurz, dostávají kapesné. Máte –li zájem podívejte na možnosti: https://europa.eu/youth/volunteering/evs-organisation_cs
Spolek Na Slunci z.s. má akreditaci na vysílání dobrovolníků. Neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme na Vaší cestě za poznáním! Dobrovolnictví je dobrodružství!!!
koordinátorka:    Ina Lišková         inaliska@email.cz, 776043571

 

Naši dobrovolníci:

Ahoj! Já jsem Franziska Mertin z Berlína a jsem nyní na EVS protože jsem chtěla jeden rok žít úplně jinak. Proto jsem přijela do Kunštátu a budu pracovat jako dobrovolnice ve vaší lesní školce. Jsem zvědavá, že se dozvím něco o pedagogice v lesních školkách a myslím si, že získám mnoho skvělých zkušeností.Velmi ráda se učím jazyky a určitě se také chci naučit Česky. Nebude to jednoduché, ale myslím si, že děti budou těmi nejlepšími učiteli. Také chci cestovat a poznat tuto krásnou zemi a Českou kulturu. Opravdu se těším na hledání rozdílů mezi českou a německou kulturou, tradicemi a zvyky. Jsem šťastná, že jsem tu a myslím si, že to bude skvělý rok!

Franziska
/Berlín – Německo/ 9/2017 – 7/2018

Ahoj, jsem Nicolai a jsem z Berlína. Po gymnáziu jsem šel studovat dopravní inženýrství. Brzy jsem ale zjistil, že mě studia nenaplňují. Několikrát jsem navštívil Franzisku v Kunštátě, kde se mi začalo líbit. Když jsem se dozvěděl, že ve školce hledají nového dobrovolníka, aby dokončil projekt, snažil jsem se udělat vše pro to, aby si vybrali mě. A to se povedlo. Je několik věcí, které bych se během svého pobytu v Kunštátě opravdu rád naučil. Samozřejmě bych se rád naučil česky. Od prvního dne se snažím česky mluvit s dětmi i dospělými. A jsem opravdu zvědavý, kolik toho budu umět říci a kolik budu rozumět až tady EVS skončím . Chci také získat zkušenosti v práci s dětmi. Nikdy jsem s nimi před tím nepracoval a nebyl jsem si jistý, jak to půjde. Přesto, moje první pocity byly skvělé. S dětmi v Jelínku je veselo a byl jsem schopný se na ně napojit hned od začátku i přes jazykovou bariéru. Věřím, že do prázdnin se toho ještě hodně naučím. Jinak, život v Kunštátě si chci prostě užít a už to také dělám. Lidé jsou tu příjemní a myslím si, že žít v České Republice je skvělá zkušenost, protože tím, že tu teď žiju se mohu naučit spoustu věcí.

Nicolai
/Berlín – Německo/ 3/2018 – 7/2018

Na EVS do České republiky jedu hlavně proto, zkusit něco zcela nového venku ze zóny komfortu. Ráda bych si zakusila každodenní život v nové zemi a prostředí , a dostala se tak blíže jiné kultuře. Doufám, že zažiji kulturní výměnu, kdy budu moci i já sdílet některé ze svých zkušeností a něco z mé kultury, a taky doufám, že se dozvím a naučím něco o kultuře české. Těším se, že potkám nové lidi a získám zcela jiné zkušenosti, než ty, které mám a znám a hlavně se těším, že zažiji Vaši překrásnou přírodu. Jsem velmi zvědavá na svůj pobyt a na všechny z Vás se těším.

Maya
/Aarhus – Dánsko/ 9/2017 – 12/2017

Půl rok v Jelínkovi byl skvělý, protože jsem jej strávila na překrásném místě pro děti v lesích Kunštátu. Naučila jsem se hodně jak být s dětmi, které mluví jiným jazykem. Našli jsme si cestu, jak spolu mluvit třeba jenom pár slovy a převážně výrazy tváře. Také se mi líbil vztah dětí a pedagogů. Každodenní život byl plný tvoření, lásky a trpělivosti. Bylo to úžasné pozorovat a být součástí týmu. Jsem velmi šťastná a ráda za svůj čas EVS v Jelínkovi

Johanna
/Berlín – Německo/ 1/2017 – 7/2017

Jelínek mi ukázal nejenom krásu a práci s dětmi, naučil mě českému jazyku a něco z české kultury, pomohl mi také nebát se o svou budoucnost a o to, co přijde dál. Nebylo to vždy jednoduché, stýskalo se mi po rodině, někdy hodně, ale nyní mi zase chybí Jelínek, děti, kolegové a přátelé a já vím, že pokaždé, když se opět potkáme budeme se mít stejně rádi a budeme si rozumět. Děkuji! Byl to báječný čas!

Greta
/Bremen – Německo/ 9/2015 – 7/2016

Děkujeme za podporu:

Erasmus +
Dům zahraniční spolupráce
Evropský sbor solidarity