Erasmus +

You are here: Home / Erasmus +

Mezinárodní projekty

Future Child, Green Kindergartens

Od září 2018 jsme vstoupili do dvouletého mezinárodního projektu „Future Child, Green Kindergartens “ v programu Erasmus +. Projekt je zaměřen na sdílení dobré praxe a hlavním tématem je udržitelný rozvoj  v předškolním vzdělávání. Partnery projektu jsou  další 4 mateřské školy, a to 2 ze Slovinska /soukromá Montessori školka Modra Pikica a státní mateřská škola Vrtec Galjevica z Ljubljaně/ a 2 z Norska / obě státní mateřské školy Linerla barnehage a jedna lesního charakteru Skårungen barnehage.

Lesní mateřská škola Jelínek byla prvním místem společného mezinárodního setkání. Během druhého listopadového týdne jsme měli příležitost přivítat a sdílet naši práci s  6 pedagogy z Norska a 6 pedagogy ze Slovinska. Bylo nám ctí představit Slavnost Sv. Martina, naši práci s dětmi v lese, ale i v zázemí chaty, seznámit je s vývojem a postavením lesních mateřských škol v ČR, ukázat jim Kunštát. Našim velkým překvapením byl nevšední počet mužů hlavně v norském kolektivu. Navázali jsme přátelství a budeme se těšit na další setkávání

Koordinátorkou projektu je Zora Javorská

The Knowledge of Languages – a World without Borders

Od listopadu 2020 se LMŠ Jelínek zapojila do dalšího mezinárodního vzdělávacího projektu “The Knowledge of Languages – a World without Borders”. Opět se jedná o dvouletý projekt mezi 5 mateřskými školami z Lotyšska, Turecka, Rumunska, Norska a ČR.

Projekt je zaměřený na výuku cizích jazyků již v mateřské škole, především angličtiny, ale i jiných jazyků. V rámci projektu vznikne metodika a webová stránka, která bude kohokoli navádět jak učit cizí jazyk děti již od předškolního věku. Tento proces bude také pravidelně jednou týdně probíhat v naší školce. Součásti jsou také mezinárodní setkání, hned první se mělo právě v listopadu 2020 konat u nás ve školce. Díky celoevropské druhé vlně koronaviru se tak bohužel stalo jen virtuálně.

Koordinátorkou projektu je Zora Javorská

Podívejte se na video projekt – PUPENY, aneb jaro v Jelínku

Začátkem května 2019 jsme v rámci projektu „Future Child, Green Kindergarten“ s částí našeho týmu vyjely na návštěvu Norských školek. Bylo to báječné, děkujeme.

Fotky z návštěvy norských a slovinských pedagogů a pedagožek u nás ve školce

Děkujeme: