Zina Machaňová

Zina Machaňová

Jsem mamka dvou dětí. Díky nim jsem se zpomalila, vnímala každou chvíli a byla jsem nadšená z jejich objevování světa. Nebyla mi dlouhá chvíle, když v půli cesty sedly na zem a přebíraly kamínky, sbíraly lístečky... Za každého počasí jsem naložila "malý cirkus" a šla jsem s dětmi do přírody. Nikdy nezapomenu na moment, kdy otočily hlavičku za ptáčkem který zazpíval, ta jejich očka.. Náš svět byl plný hudby, kreslení, pečení a různého tvoření. A náš dům byl průchozí i pro děti z blízkého okolí. Udělala jsem si kurz Chůva pro děti do zahájení.., abych nadále mohla být s dětmi, jsou mi velkými učiteli. A ráda bych jim předala i já něco obohacujícího. Díky praxi jsem se dostala do LMŠ Jelínek a poté do Koloušků. A za tuto příležitost jsem velmi šťastná.

Romka Luňáčková

Romka Luňáčková

Jmenuji se Romana, ale všichni mě znají spíš jako Romču,nebo Romku.
Vystudovala jsem zdravotní školu a pracovala jako laborantka klinické biochemie v Brně.
Mám pět dětí. Nejstarší syn Vítek mě přivedl k plavání a to mě tak naplňovalo, že jsem
rozjela v Bystrém v roce 2008 pod hlavičkou Plaváčku kurzy pro rodiče s dětmi.
Pět let jsem fungovala jako vedoucí plavacího centra. V roce 2014 jsem nastoupila jako
asistentka do MŠ Hartmanice k chlapečkovi mojí kamarádky, doplnila jsem si vzdělání
a od roku 2019 pracovala ve školce jako učitelka.
Baví mě práce s dětmi a jejich jinakost. Lesní školka je neuvěřitelné propojení dětského světa a přírody.Vnímám ji jako nadstavbu klasického školního vzdělávání a jsem ráda, že jsem doputovala až sem k Vám.

Jana Petrželová

Jana Petrželová

Průvodkyně v LK Koloušek od září 2021. Jeskyňářka pro Speleoart. Má velké zkušenosti při práci s dětmi především z táborů a víkendových akcí s organizací Dobrodružství Horizont. V současnosti současně s Koloušem ještě studuje: Pozemní stavitelství v Brně -> kutilství ve školce a sociální práci v Olomouci. Miluje zvířata, děti, přírodu a výlety do ní. Hodně sportuje: dříve atletika, tanec, gymnastika, pěvecký sbor, hra na kytaru atd.

Tereza Bočková

Tereza Bočková

– naše lesní duše – znalkyně všeho živého kolem nás – klidná síla. Vystudovala  zahradnickou školu v Mělníku a je tvůrkyní  zahradních návrhů. Máma tří svébytných holek. Stála u zrodu spolku i Lesní mateřské školy Jelínek. V současné době průvodkcuje v Lesním klubu Koloušek od září 2019.