O nás

You are here: Home / O nás

Vnitřní kruh naší školky je tvořen dlouholetým přátelstvím několika rodin. Máme velké štěstí, že nás životy nasměrovali do krásné krajiny kolem Kunštátu, kde žijeme rozeseti v okolních vesničkách. Postupně jsem tu založili své rodiny a děti dali našemu společenství nový rozměr. Vznikla idea lesní školky. Nejdříve jsme se setkávali v domovech jednotlivých rodin. Začali jsme se však poněkud rozrůstat, přidávali se k nám další přátelé, rodili se nové děti a vznikla potřeba dát „školce“ nový směr. Nějakou dobu jsme se setkávali v přátelském prostoru Jednota v Rudce, za čas se nám však nabídl prostor tzv. Jelínkovy chaty v lesním areálu. Díky radním města, ochotným přátelům, rodinám a zapálenému přístupu zakládajících členů vznikla naše nejlepší rodinná školka Jelínek. Po třech letech fungování lesní školky, jako rodinného klubu jsme se rozhodli k odvážnému kroku: zapsali jsme naší školku do rejstříku škol a školských zařízení. Od září 2017 tedy fungujeme jako rejstříková lesní mateřská škola Jelínek. Držte nám palce:-). Další aktivity se ale stále přidávají a spolek Na Slunci, který je zřizovatelem LMŠ Jelínek vyvýjí i další spoustu aktivit. V letošním roce například pořádá kroužky pro děti i rodiče. V létě probíhají příměstské tábory a další nápady se jen hrnou.

Lesní školka

Do školky

Projekty

Zajímá mě

Volný čas

Chci vědět víc

Pro školky a školy

Kuk

Náš tým

Tereza Bočková

průvodkyně
– naše lesní duše – znalkyně všeho živého kolem nás – klidná síla. Vystudovala  zahradnickou školu v Mělníku a je tvůrkyní  zahradních návrhů. Máma tří svébytných holek. Stála u zrodu spolku i Lesní mateřské školy. V současné době je na mateřské s nejmladší dcerou.
Tereza Bočková

Lenka Široká

ředitelka LMŠ Jelínek
ředitelka LMŠ Jelínek, široká náruč pro naše děti, plná pochopení a něhy, ale také výtvarnice a tanečnice. Má vystudovanou výtvarnou výchovu a speciální pedagogiku se zaměřením na oftalmopedii, somatopedii, psychopedii a spoustu let pedagogické a výtvarné praxe. Máma dvou holek. Je spoluzakladatelkou spolku Na Slunci a LMŠ Jelínek.
Lenka Široká

Ina Lišková

koordinátorka mezinárodních projektů, kroužků
– je gejzírem nápadů a hlavou i srdcem celého projektu. Je spoluzakladatelkou spolku Na Slunci, z.s. a jeho statutární zástupkyní. Na starosti má mezinárodní projekty, kroužky pro děti, mládež a dospělé, a tábory. Také provádí děti ve školce světem angličtiny a jógy. Je mámou dvou holek.
Ina Lišková

Veronika Buryšková

průvodkyně a provozní
spoluzakladatelka spolku Na Slunci. Naše pravá i levá ruka – nemusíte nic říkat, Verča vše zařídí a udělá :-). Tiše a pilně se stará nejen o děti, ale také o naše zázemí. Je dulou a mámou kluka a holky. Během své práce ve školce si dodělala zkoušku Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.
Veronika Buryšková

Zora Javorská

koordinátorka a kontaktní osoba LMŠ
– zástupkyně ředitelky, administrativní síla, koordinátorka, kontaktní osoba, prostě vše kolem chodu školky. Vystudovala Humanitní environmentalistiku, Master of European Political Sociology a Sdružená uměnovědná studia a také má na starosti koordinaci Environmentálních programů pro školky a školy. Je mámou dvou dcer.
Zora Javorská

Maria Pospíšilová

asistentka pedagoga
pracuje ve školce jako asistentka pedagoga, pro zrakově postiženou holčičku. Má vystudovanou ochranu a využití půdního fondu a kurz pro asistentku pedagoga. Je mámou jednoho kluka. Má praxi z Lesního klubu v Trnávce.
Maria Pospíšilová

Lenka Sedláková

průvodkyně
ve školce pracuje jako hlavní pedagožka. Má vystudovanou speciální pedagogiku se specializací na oftalmopedii a také se zajímá o environmentální výchovu. Je mamkou tří dětí.
Lenka Sedláková

Lucie Kalová

průvodkyně
ve školce pracuje od prosince 2017. Baví ji tvoření s dětmi a všechny environmentální aktivity. Je vystudovaná zdravotní sestra s praxí na JIP. V současné chvíli dálkově studuje vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli. Je mámou kluka a holky. Ve školce se také věnuje propagaci a zpravodajům pro rodiče a příznivce školky.
Lucie Kalová