You are here: Home / Projekty

Mezinárodní spolupráce

Evropská dobrovolná služba

Více info

Ina Lišková

koordinátorka mezinárodních projektů, kroužků
– je gejzírem nápadů a hlavou i srdcem celého projektu. Je spoluzakladatelkou spolku Na Slunci, z.s. a jeho statutární zástupkyní. Na starosti má mezinárodní projekty, kroužky pro děti, mládež a dospělé, a tábory. Také provádí děti ve školce světem angličtiny a jógy. Je mámou dvou holek.
Ina Lišková

Ahoj! Já jsem Franziska Mertin z Berlína a jsem nyní na EVS protože jsem chtěla jeden rok žít úplně jinak. Proto jsem přijela do Kunštátu a budu pracovat jako dobrovolnice ve vaší lesní školce. Jsem zvědavá, že se dozvím něco o pedagogice v lesních školkách a myslím si, že získám mnoho skvělých zkušeností.Velmi ráda se učím jazyky a určitě se také chci naučit Česky. Nebude to jednoduché, ale myslím si, že děti budou těmi nejlepšími učiteli. Také chci cestovat a poznat tuto krásnou zemi a Českou kulturu. Opravdu se těším na hledání rozdílů mezi českou a německou kulturou, tradicemi a zvyky. Jsem šťastná, že jsem tu a myslím si, že to bude skvělý rok!

Franziska
Berlín Německo

Na EVS do České republiky jedu hlavně proto, zkusit něco zcela nového venku ze zóny komfortu. Ráda bych si zakusila každodenní život v nové zemi a prostředí , a dostala se tak blíže jiné kultuře. Doufám, že zažiji kulturní výměnu, kdy budu moci i já sdílet některé ze svých zkušeností a něco z mé kultury, a taky doufám, že se dozvím a naučím něco o kultuře české. Těším se, že potkám nové lidi a získám zcela jiné zkušenosti, než ty, které mám a znám a hlavně se těším, že zažiji Vaši překrásnou přírodu. Jsem velmi zvědavá na svůj pobyt a na všechny z Vás se těším.

Maya
Aarhus – Dánsko